<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">

Školní akce Kvinty 06/07

Výlet - RAFTY

Po dlouhém rozhodování a diskutování kam jet na výlet, zvítězily rafty. Výlet začal 14. června odpoledne ne vlakovém nádraží v Milevsku, kam se dostavilo kvůli zdravotním a dalším jiným problémům jen 14 spolužáků. Na bezproblémový průběh výletu dohlížela třídní profesorka Veronika Rádrová a erudovaný instruktor raftingu. Po dlouhé a vyčerpávající cestě vlakem, kterou si studenti zpestřili zpěvem, se ubytovali v kempu Vyšší Brod a měli ještě dost sil na to, aby pomáhali stavět stany ostatním kempařům, od kterých byli poté pochváleni. V pátek 15. června se žáci konečně vydali sjíždět řeku Vltavu. Sluníčko jim pěkně svítilo na cestu a hlavně na tělo, takže o spáleniny nebyla nouze. Konečnou stanicí našich vodáků byl Český Krumlov, poblíž kterého studenti rozbili tábor, zapálili táborový oheň a užívali si poslední noc na výletě. V sobotu se sbalili a vlakem odjeli domů. Nikdo nebyl zraněn, všem se výlet líbil a tak už je předem rozhodnuto, kam se pojede za rok.

 

Lyžařský kurs

Na konci ledna roku 2007 se uskutečnil lyžařský kurs tříd 1.A a Kvinty. Sněhové podmínky nebyly ze začátku týdne optimální a tak se vyráželo na výlety pěšky s běžkami na zádech. Studenti z toho byli otráveni, ale optimistický personál boudy Slovanka je ujišťoval, že sníh co nevidět napadne. A opravdu se tak stalo. Během jedné noci napadlo 50 centimetrů sněhu. Nálada účastníků na kursu se náhle zlepšila a mohlo se sjezdovat. Sjezdování bylo o to příjemnější, že na vlecích nebyly ani památky po frontách. Poslední den na kursu se uskutečnil karneval, na kterém nechybělo karaoke. Domů se nikomu nechtělo, ale muselo se, protože před chatou už netrpělivě stepovali další hosté. Autobus dovezl studenty před budovu gymnázia, kde si je odpočatí rodiče vyzvedli.

 

 

Adaptační kurs

V září roku 2007 se uskutečnil třídenní adaptační kurs, kterého se zúčastnila nově složená třída Kvinta. Cílem programu bylo vzájemné seznámení se studentů. Poznávání probíhalo formou her, na které dohlížela třídní profesorka a profesor tělesné výchovy. Zpestřením programu se stalo slaňování na skále nedaleko areálu Štědronín, kde byli účastníci ubytováni. Vybavením střediska byl i slunečními paprsky vyhřívaný bazén, který při horkých zářijových dnech všichni s radostí využili. Poslední den kursu byl ukončen stezkou odvahy a adrenalinovým půlnočním koupáním. Kurs splnil svůj účel a stal se stavebním kamenem pro budoucí společný život ve škole.  

design by Rybňa