Byznysmany ocení velvyslanec USA

PARDUBICE - Studentské týmy ze školy v Poděbradské ulici obsadili v této prestižní soutěži třetí místo.

V soutěži o nejlepší tým „Banks in Action“ se každoročně utkávají středoškoláci, kteří na své škole absolvovali praktický ekonomický předmět banky v akci. V něm se prostřednictvím počítačové simulace stávají manažery bank a formou hry poznávají fungování bankovního trhu, ekonomickou teorii a základní finanční analýzy. Do finále letošního 10. ročníku se probojovalo deset soutěžních týmů z celé republiky.

První příčku obsadil tým z milevského gymnázia, stříbro putuje do téže střední školy a pomyslná bronzová medaile se stala kořistí pardubického týmu. Třetí místo obsadili Michaela Hačková a Josef Jankovský ze SOŠ a SOU Pardubice, obor Management obchodu a služeb,“ řekl našemu Deníku Zdeněk Pospíšil z uvedené střední školy.

Všichni ocenění, tedy i pardubičtí studenti, se zanedlouho podívají do rezidence velvyslance Spojených států amerických v Praze. Právě v místech, které nedávno navštívil i sám americký prezident George Bush, si sami užijí pocit slávy. V uvedených prostorách totiž převezmou ceny určené nejlepším „bankovním manažerům“ z řad středoškolských studentů.

Jan Šafář


Pardubický deník - pondělí 11. června 2007