Okresní finále soutěže ve sportovním lezení na umělé stěně

Lezení na umělé stěně

Okresní finále soutěže ve sportovním lezení na umělé stěně Na naší umělé stěně a ve spolupráci s naší školou pořádaly OR AŠSK Písek a ŠSK DDM Milevsko soutěž ve sportovním lezení. Soutěžili jednotlivci i tříčlenná družstva škol v kategoriích žáci ZŠ 7 až 15 let a studenti SŠ 16 až 19 let podle pravidel pro závody v lezení na umělých stěnách.

Aktualita - 17.1.2008


Na umělé stěně bylo živo

Ve čtvrtek 17.ledna proběhlo na umělé stěně v milevském gymnáziu okresní finále lezení, kterého se zúčastnilo šest družstev IV. a V. kategorie, tedy žáků a studentů 8. - 9. ročníků a studentů SŠ. Celkem startovalo 21 závodníků. Soutěžící absolvovali dvě trasy různé obtížnosti na rychlost a ve třetí disciplíně byl hodnocen výkon na obtížnost. Do soutěže družstev jsou započítány bodové zisky třech nejlepších závodníků.

Výsledky - V. kategorie: 1. Gymnázium Písek 57 bodů, 2. SPŠ a VOŠ Písek 30, 3. Gymnázium Milevsko (L. Procházka) 18.

Výsledky - IV. kategorie: 1. Gymnázium Milevsko B (T. Turnovec, V. Fiala, P. Jerz) 50 bodů, 2. - 3. Gymnázium Milevsko (T. Patera, L. Hrych, J. Buriánek) a Gymnázium Milevsko C (M. Fara, O. Košťál, M. Lipanský) 43 bodů, 4. Gymnázium Milevsko D (L. Nováková, E. Španvirtová, N. Brčáková) 38 bodů.

-vlaš-


Milevské noviny - 23. ledna 2008