Zátopkova štafeta

Zátopkova štafeta 2008

V pondělí 29. září pořádal DDM ve spolupráci s ASŠK na letním stadionu Zátopkovu štafetu.

Tato akce se v České republice koná již od roku 1992 a připomíná tři zlaté olympijské medaile Emila Zátopka z olympiády v Helsinkách v roce 1952, kdy tento náš slavný atlet zvítězil v bězích na 5 a 10 km i v maratónu.

Naše škola soutěžila v kategoriích ZŠ 2. stupeň a SŠ.

Pravidla: v kategoriích B (základní školy - 2. stupeň) a C (střední školy) běží 24 žáků a jeden pedagog, který může být nahrazen sportovcem, podmínkou je nejméně 10 dívek v každé štafetě. Délka jednoho úseku je 400 m, tj. na atletickém stadionu jeden okruh, takže celková vzdálenost je 10 km - je to "Zátopkova desítka".

V kategorii B bylo pořadí: 1. místo II. ZŠ J. A. Komenského Milevsko, 2. místo I. ZŠ T. G. M. Milevsko a 3. místo Gymnázium Milevsko.

V kategorii C běžela naše škola štafetu sama, takže závodila pouze s časem.

ing. Jiří Školník

Zátopkova štafeta v Milevsku

V říjnovém čísle časopisu Školní sport" byly zveřejněny výsledky republikového pořadí korespondenční soutěže 17. ročníku Zátopkovy štafety, kterého se zúčastnili i žáci milevských základních škol a Gymnázia Milevsko. Nejlépe si vedla II. Základní škola Milevsko, která ve štafetě I. stupně ZŠ na 5 km skončila s výsledným časem 15:31 minut na vynikajícím osmém místě. I. Základní škola skončila ve stejné kategorii mezi 89 zúčastněnými štafetami s česem 16:25 minuty na celkovém 31. místě.

Ve štafetě v kategorii II. stupňů Základních škol na 10 km bylo přihlášeno celkem 75 štafet. Konečné 22. místo za výsledný čas 30:43 minut II. ZŠ Milevsko je proto určitě úspěchem. Těsně za polovinou výsledkové listiniy skončili běžci I. ZŠ Milevsko, kteří s časen 32:15 minut skončili na 39. místě. Gymnázium Milevsko nakonec s výsledným časem 35:47 obsadilo 63 místo.

V kategorii středních škol na desetikilometrové trati obsadilo Gymnázium Milevsko mezi 14 zúčastněnými štafetami 8. místo časem 29:06 min.