Matematika je baví

Studenti nižších ročníků milevského gymnázia se již několik let úspěšně zapojují do matematické korespondenční soutěže Pikomat MFF UK, jejímiž organizátory jsou studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Pikomat je určen žákům 6. až 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, letos se koná již 22. ročník. Úkolem soutěžících je vyřešit několik úloh propojených příběhem. Vypracované série, kterých je v každém ročníku sedm, odesílají studenti v daných termích na adresu Pikomatu.

V první a druhé sérii letošního roku se již poněkolikáté na předních místech umístili Ondřej Kálal z tercie (8. místo v celorepublikovém pořadí řešitelů) a Petr Řeháček z kvarty (20. místo), úspěšní byli i řešitelé Martin Peterka, Michal Kothera a Martin Fleischmann z kvarty.

Studenti vyšších ročníků se zúčastňují Matematického korespondenčního semináře, letos probíhá jeho 26. ročník. Naši školu v této soutěži výborně reprezentuje Helena Pučelíková ze sexty, dříve velmi úspěšná v Pikomatu. Po třetí sérii korespondenčního semináře je na 52. místě z celkového počtu 149 řešitelů.

-šv-


Milevské noviny - středa 7. února 2007