Hory

V Peci pod Sněžkou si lyžaři z kvinty a 1.A milevského gymnázia užili jeden lednový týden. I přes letošní nedostatek sněhu zvládli nejen běžky, ale po sněhové nadílce v druhé polovině týdne již brázdili i sjezdovku. O zábavu nebyla nouze, kromě legrace na sněhu se všichni dobře bavili večer při kytaře a společenských hrách.

Petr Řeháček přijede a zvítězí

Petr Řeháček navštěvuje kvartu milevského gymnázia a kromě výborných studijních výsledků potvrzuje své všestranné nadání na olympiádách a soutěžích vždy v několika předmětech. Letos v lednu se zúčastnil okresního kola Matematické olympiády v Písku a získal 1. až 2. místo v kategorii Z-9, výborně se také umístil jeho spolužák Michal Kothera, který byl 3. ža 4. Další prvenství získal Petr Řeháček na okresní olympiádě v chemii. V lednu se soutěžilo také ve znalostech historie, v okresním kole Dějepisné olympiády kvartu gymnázia opět nejlépe reprezentoval Petr Řeháček - získal 4. místo. Velmi dobré znalosti prokázal také Martin Fleischmann.

Úspěšně konverzovaly v němčině

Okresní kola olympiád již tradičně zahajuje konverzační soutěž v německém jazyce, ta letošní se konala 18.ledna v Písku. Gymnázium v kategorii III reprezentovaly studentky Michaela Tollingerová z 2.A, Dita Rejlková z 3.A a Kateřina Kozáková ze septimy, z nichž nejúspěšnější byla Michaela Tollingerová a získala 3. místo.