Na maturitní ples se nezapomíná

Oktáva 2007

K poslednímu ročníku na střední škole patří maturitní zkouška, ale i maturitní ples. Maturitním plesem bychom měli vyjádřit úctu a poděkování profesorům a rodičům. Zároveň bychom ale také měli připravit večer, který každého pobaví a stane se pro něj nezapomenutelným zážitkem.

I my jsme se vydali na několikaměsíční cestu, která se týkala příprav plesu. Každý čtvrtek jsme se scházeli s naším choreografem v tělocvičně zvláštní školy a nacvičovali a nacvičovali... Většinu svých volných chvil jsme obětovali vymýšlení originálních nápadů, rozhodovali jsme a hlasovali o výběru skleniček, triček, šerp a ostatních praktických záležitostí.

Pak přišel den našeho maturitního plesu, 16. únor. Kolem půl sedmé začali chodit hosté, ovšem my maturanti jsme se pečlivě připravovali již od pěti hodin. V půl osmé zahájilo náš maturitní ples Taneční studio Radka ze Strakonic svým předtančením. Poté přišel na řadu náš nástup, následovaly každoroční maturitní oficiality. Šerpování a poděkování, které se neslo v duchu básniček, a samozřejmě nechyběl přípitek. Záhy nás čekal zlatý déšť, taneční sóla a ta pohodovější část plesu.

My maturanti jsme měli ovšem trochu nabitější program než ostatní přítomní. Zatímco oni si užívali na parketě, my se museli jít rychle připravit na vystoupení, které jsme si připravili pro pobavení ostatních. Show byla plná hvězd - od Haničky Zagorové se Standou a Petrem přes Karla Gotta až ke králi rozkoše Danu Nekonečnému.

Kvapem se ale blížila jedenáctá hodina a všechny čekala soutěž o ceny, která nesmí chybět na žádném plese. Doufáme, že všechny výherce potěšily ceny, které nám věnovali nejrůznější sponzoři.

Člověk se nestačil ani rozkoukat a byla tady půlnoc. My jsme se už chystali v naší šatně, abychom se naposledy tento večer ukázali "v celé své kráse". S námi přišel rej duchů a pak už jen jedna velká pařba a volná zábava.

Když jsme se po plese vzpamatovali a zamysleli se, uvědomili jsme si, že několikaměsíční přípravy a nervy drásající okamžiky, utekly jako voda, ale hlavně - odměnily neuvěřitelným a krásným večerem nejen nás, ale i ty, kteří nás celou "předmaturitní dobu" podporovali a přišli nás ten večer podpořit i osobně.

Za krásný večer musíme ale také poděkovat výbornému moderátorovi Milanovi Parnahajovi, skvělé kapele B.O.S. a hlavně našemu choreografovi Marcelu Kosovi, který nás celý večer neuvěřitelně držel nad věcí.

Studenti oktávy
Gymnázium Milevsko


Milevské noviny - středa 7. března 2007