Setkání na snowboardech

Letos už počtvrté se 15. února konal Spark 7 Boardersday hornorakouských škol a škol z jižních Čech. Na Hochficht vyrazila i skupina studentů z milevského gymnázia pod vedením profesorky Mgr. Veroniky Rádrové. Studenti Jakub Schorník, Robert Schorník, Veronika Soukupová, Tereza Michalcová, Radek Smrčina, Jaroslav Kálal a Tomáš Kabourek se během dne zúčastnili několika akci. Zhlédli profesionální záchranáře se psy v akci, zúčastnili se zachraňování osob zasypaných lavinou a na vlastní kůži si vyzkoušeli záchranářskou výbavu. Kromě toho si mohli například vyzkoušet nejnovější "prkna" a lyže světových značek, prozkoumat okolí na zapůjčených sněžnicích nebo se přihlásit do závodu. Celou akci organizovala Zemská školní rada pro Horní Rakousko a opět umožnila mladým lidem obou zemí sblížit se na zasněženém svahu i při konverzací.

Jakub Schorník, 1.A
Gymnázium Milevsko

Derby mezi školami

Ve čtvrtek 22. února proběhlo každoroční "milevské derby" v ledním hokeji mezi gymnáziem a SOŠ s SOU. Utkání probíhalo v přátelském duchu. Zápas byl vcelku vyrovnaný, ale štěstí nebylo na naší straně. Přestože soupeřů nastoupilo pouze sedm, měli mezi sebou dva zkušené hráče z milevského a táborského "áčka". Možná i z toho důvodu jsme podlehli. Paradoxem bylo, že nejmladší hráč Ondřej Kálal z tercie se stal zároveň naším nejlepším střelcem. Od soupeřů byl velkým překvapení Vlasta Princ, který také vstřelil mnoho gólů, ačkoliv normálně chytá za milevské juniory. Svými pády vykouzlil úsměv na tváři snad každému.

Tento zápas se vydařil, protože se bavili nejen diváci, ale i hráči. Na závěr zbývá jen dodat, že takovýchto utkání by mělo být do roka víc a mohlo by hráče přijít podpořit více fanoušků.

Studentky sexty
Gymnázium Milevsko

Přebor středních škol

Ve čtvrtek 15. února se konal ve sportovní hale oblastní přebor středních škol v halové kopané. Turnaje se zúčastnilo šest týmů, které se na školním vánočním turnaji umístili do třetího místa. Turnaj probíhal rychle, hrál se pěkný fotbal. Jeden zápas trval 12 minut. Nejúspěšnější bylo družstvo ze SOŠ a SOU Milevsko - MO 4, na druhém místě skončili nejmladší gymnazisté z 1.A, na třetím fotbalisté septimy. Vítězové turnaje si zahrají okresní kolo v Písku.

Fotbalisté z 2.A
Gymnázium Milevsko


Milevské noviny 10/2007 - středa 7. března 2007