Atletika Tábor

Krajské kolo středoškolského poháru v atletice Corny Cup 2007

Po úspěchu naší školy v okresním kole následovalo kolo krajské. Uskutečnilo se v Táboře 3.10. Chlapci skončili celkově 6. z osmi družstev. Dívky se po prvních pěti disciplínách držely v konkurenci šesti družstev na krásném 3. místě, v závěru se však propadly na místo páté. V pořadí jednotlivců se prosadila svým druhým místem ve výšce Hana Zabloudilová. Bronzového stupně dosáhli navíc Zdeněk Hašek v kouli a Karolína Švábová v běhu na 800 m. Atleti z milevského gymnázia se v konkurenci podstatně větších škol rozhodně neztratili a hodnota jejich úspěchu je o to větší, že naše gymnázium se podobné soutěže zúčastnilo letos poprvé po dosti dlouhé době. K okresnímu a krajskému kolu ve sportovní rubrice přinesly informace Milevské noviny z 31.10.2007.

Aktualita - 3. 10. 2007

Corny středoškolský pohár

Okresní kolo Corny středoškolského poháru v atletice se uskutečnilo společně pro okresy Písek a Strakonice v Blatné. Vítězi okresního kola Písecka se stala družstva dívek a chlapců z milevského gymnázia. Dívky získaly celkem 5 983 bodů, chlapci 6 656 bodů. Obě vítězná družstva pak reprezentovala Písecko na krajském kole, které se uskutečnilo v Táboře.

Pořadí na stupních vítězů v kategorii dívek: 1. Gymnázium PdC Tábor 7 523 bodů, 2. OA TGM Jindřichův Hradec 7 109, 3. Gymnázium Jírovcova České Budějovice 6 721. Dívky z milevského gymnázia obsadily 5. místo se ziskem 6 542 bodů.

V kategorii chlapců: 1. SPŠS Tábor 8 722 bodů, 2. SPŠ České Budějovice 8 278 bodů, 3. Gymnázium a VOŠ Vimperk 7 732 bodů. Milevsko obsadilo se 6 732 body 7. místo.