Studenti gymnázia psali noviny

Studenti čtou a píší noviny

V uplynulých dvou měsících se studenti sexty a 2.A našeho gymnázia zapojili do celostátního projektu nazvaného Studenti čtou a píší noviny, který pro studenty středních škol organizoval deník Mladá fronta DNES. Projekt zahrnoval práci s novinami v hodinách českého jazyka a především psaní vlastních článků, reagujících na aktuální témata zadávána v průběhu projektu jeho organizátory. Ti ze zaslaných příspěvků studentů více než tří set zúčastněných škol vybírali ty nejlepší, jež byly pak publikovány na stránkách Mladé fronty.

Milevskému gymnáziu se podařilo zabodovat celkem třikrát, a to články Václava Přibyla, Petry Školníkové a Kláry Vaníčkové, vyjadřující se k problému legalizace eutanázie.

Sarkastickou nadsázkou provokující glosa Vaška Přibyla Církev se dívá přes růžové sklíčko vitráže zaujala dokonce natolik, že byla zveřejněna i na blogu Mladé fronty, kde vyprovokovala některé čtenáře k emotivním odsuzujícím i souhlasným reakcím. A třebaže účast dalších čtyřiceti soutěžících sextánů a druháků nebyla korunována takovým úspěchem, aktivem zapojení so do projektu zůstalo poznání, že číst noviny a vyjadřovat se k věcem veřejných nemusí být záležitostí jen hrstky intelektuálů a politiků.


Milevské noviny 19.12.2007