Gymnázium Milevsko
hlavní strana  |  info  |  admin

Helena Pučelíková: Každý člen naší třídy je originál, na který se nezapomíná


 Helena Pučelíková

Helena Pučelíková je studentkou oktávy našeho gymnázia. Naši školu navštěvuje od primy (šk.r. 2001/2002). Učitelé ji znají jako studentku, která dosahuje výborných výsledků především v matematice a dalších přírodovědných předmětech, a také jako účastníka řady soutěží a oborových olympiád. Žáci a studenti ostatních tříd ji vídají na chodbách školy většinou usměvavou a s dobrou náladou. Spolužáci u ní oceňují především přátelskou povahu, ochotu pomáhat a její nezměrnou aktivitu.
BK: Co bys o sobě řekla těm, kteří přestože tě potkávají ve škole, netuší, kdo jsi?


Já si myslím, že jsem snad úplně normální holka, a to že o mně někdo neví, mu nikterak neuškodí. :-)


JŠ: Připomeň nám, v čem všem jsi nás reprezentovala.


Nejvíc jsem nás reprezentovala ještě na nižším stupni – v sekundě jsem byla 6. v okresním kole biologické olympiády, v tercii 1. v okresním kole olympiády z fyziky. V kvartě potom 3. na okresním kole matematické olympiády a to samé místo jsem uhájila i na krajské úrovni, na olympiádě z fyziky 2. na okrese a 8. na kraji a na olympiádě z chemie 3. na okrese a 7. na kraji. Od vyššího stupně jsem „zanevřela“ na cokoli kromě matematiky. V kvintě jsem obsadila 2. místo na kraji, v sextě 2.-3., loni nic moc :-) a letos jsem byla šestá. Mimo to jsem ještě na nižším stupni byla hlavou týmu, který dva roky po sobě obsadil 2. místo v okresní soutěži Mladých zdravotníků, v kvintě jsem ve zdravotnické soutěži Bezpečně do školy obsadila druhé místo na republikové úrovni. V sextě jsem ještě byla pátá v republice ve své kategorii soutěže Genius Logicus, desátá na mezinárodní úrovni.


BK: Vím, že tě baví matematika. Jaké jsou tvoje další zájmy?


Od základní školy chodím malovat do ZUŠ a na výtvarničení nedám dopustit. Chtěla jsem i zkusit uměleckou vysokou školu, ale neuspěla jsem při přijímacích zkouškách. Taky jsem devět let hrála na klávesy, letos už osmým rokem zpívám v Milevském dětském sboru. Sport mezi mé zájmy zrovna moc nepatří, ale ráda se s kamarády projedu na kole nebo si zatancuji.
Helena s Lucií Helena a Mirka Dědová Helena se sestrou Alenou Helena na obr. pro prezentaci třídy

Na prvním obrázku zleva je Helena společně se zpěvačkou Lucií Bílou, která Heleně právě předala cenu za druhé místo ve zdravotnické soutěži.
Na druhém obrázku je s Helenou spolužačka Mirka Dědová. Obrázek je ze sexty, kdy obě dívky tvořily tým "Gumídci" v celostátním kole soutěže Banky v akci.
Společnost na třetím snímku dělá Heleně její sestra Alena (sexta). Obrázek je z maturitního plesu oktávy. Sestry mají ještě bratra Lukáše (3.A).
Poslední obrázek patří do kolekce snímků určených pro prezentaci třídy (konec roku 2008).JŠ: Nikdy se nepřestávám divit, jak to všechno stihneš. Jak to děláš?


Popravdě, nestíhám. :-) Nestíhám všechno, co bych si představovala, ale aspoň se o to snažím. A případně si vybírám z možností náplně svého času tu nejméně fyzicky náročnou. :-)


BK: Máš nějakou radu, jak být tak úspěšný jak ty?


Já si nemyslím, že bych byla nějak strašně úspěšná, ale myslím si, že je lepší dělat jednu věc pořádně, než mnoho napolovic. A taky nebrat všechno úplně vážně, občas je to lepší. :-)


BK: Na jakou vysokou školu se chystáš?


Dlouho jsem vybírala, co by mě v budoucnu mohlo bavit, a nakonec jsem skončila u medicíny. Pokud se dostanu na medicínu do Prahy, chtěla bych se občas podívat i na nějakou přednášku na Matematicko-fyzikální fakultu, kam jsem taky podala přihlášku.


JŠ: My učitelé jsme se o oktávě 2009 už vyjádřili. Na co a na koho budeš asi vzpomínat, až si za nějaký čas vzpomeneš na svou třídu?


Každý člen naší třídy je originál, na který se nezapomíná. Věřím tomu, že nezůstane jen u vzpomínek, ale že se budeme i často scházet. Z učitelů budu určitě vzpomínat na svoje „matikáře“ a s větší nebo menší frekvencí i na všechny ostatní, protože jsou příhody, které se prostě zapomenout nedají.


Barbora Kuchtová, kvarta
Ing. Jiří Školník
duben 2009


© 2008 Created by czekuj.net & webmastering by e2m.cz & Ing. Jiří Školník