Gymnázium Milevsko
hlavní strana  |  info  |  admin

Petra Nováková: Oktáva pro mě byla hlavně sehraný tým - budu na všechny vzpomínat jen v dobrém


Petra Nováková

Petra Nováková stejně jako Helena Pučelíková, o které jsme již psali, navštěvuje oktávu 2008/2009 od primy. V dalším, co uvedeme, se obě spolužačky již poněkud liší. Narozdil od Heleny, která tíhne k přírodovědným předmětům, je Petra zaměřená spíše humanitně, baví ji cizí jazyky, reprezentovala naši školy v olympiádách z českého jazyka a z dějepisu. Ve srovnání s Helenou, která je vyslovený extrovert, působí Petra jako nenápadná, až skoro uzavřená dívka. Petra má řadu kulturních zájmů: četba, vzdělávání, film a hudba. Ráda se věnuje i sportu.
BK: Co považuješ za své největší úspěchy na škole?.


Mimo dobrá umístění v olympiádách za svůj největší úspěch považuji každou jedničku z fyziky, kterou jsem za svá školní léta dostala, protože jich zase tolik nebylo :) Ale doufám, že za svůj úplně největší úspěch budu moci brzy považovat úspěšně složenou maturitní zkoušku.JŠ: Bydlíš v malé vesničce u Nadějkova. Jak se tam žije? Myslíš, že tím jsi v nevýhodě oproti svým spolužačkám z Milevska, Písku či Tábora?


Žije se mi tu ... asi jako na vesnici. Prostředí sice krásné, zato kulturní vyžití absolutně žádné, což mi hodně chybí. Oproti Milevským mám určitě velkou nevýhodu v dojíždění - tím denně ztratím 2 - 3 hodiny času. Nemluvě o zimách, kdy občas mívám problém se do školy vůbec dostat :-)
Petra s bratrem Radkem Maturitní ples oktávy - leden 2009 Petra s částí dívek z oktávy Petra na výřezu z fota pro prezentaci třídy Petra se skupinou Killerpilze

Na prvním obrázku (zleva) je Petra se svým bratrem Radkem, který studoval na našem gymnáziu v letech 2000 - 2008. Byl to výborný student nejen v matematice a výpočetní technice, ale i humanitních oborech. Naši školu reprezentoval několikrát i společně s Petrou. Fotografie je z maturitního plesu oktávy v lednu 2009, ze kterého je i druhý obrázek.
Třetí a čtvrtá fotka vznikly pro potřeby prezentace třídy na maturitním plese. Na levém obrázku z dvojice sedí Petra jako první ve skupince svých spolužaček. Na pravém je Petra se spolužákem a Katkou Kučerovou, s níž se Petra ve třídě kamarádí nejvíce.
Na obrázku zcela vpravo je Petra ve společnosti členů skupiny Killerpilze; fotka byla pořízena v Německu v létě 2008.
JŠ: Petro, vím, že provozuješ blog. Protože to není činnost, kterou se by se snad zabýval každý, řekni nám o tom něco.


S blogem jsem začala před třemi lety, přičemž přibližně před rokem a půl jsem přešla na regulérní webovou stránku. Jedná se o oficiální český web jedné německé skupiny a naleznete na něm téměř cokoliv - od základních informací po překlady, fotky a videa. Spolupracujeme přímo se skupinou, takže čas od času získáme i trochu „exkluzivnější“ materiál. Více informací na www.killerpilze.cz :-) Práce na webu je vlastně jeden z mých největších koníčků, sice je trochu náročnější na čas i na peníze, ale na druhou stranu jsem díky tomu získala větší přehled o všem okolo hudby, oživila jsem si své školní znalosti HTML, naučila se pracovat s grafickými programy - a také jsem se přirozenou cestou zlepšila v němčině.


BK: Když jsi nadaná na jazyky, chceš se jim věnovat i v dalším studiu nebo tě zajímá něco jiného?


Ano, v budoucnu bych se chtěla dále věnovat jazykům, podala jsem přihlášku na germanistiku, anglistiku a bohemistiku na FF UK. Uvidíme, kam se dostanu, sama nevím, který z těchto oborů bych studovala nejraději.
Oktáva pro mě byla hlavně sehraný tým - myslím, že když chceme, dokážeme držet všichni pohromadě, a i když jsme s některými k sobě dlouho hledali cestu, budu na všechny vzpomínat jen v dobrém. Podle mě se těch osm let strávených v tom našem „ústavu“ zkrátka zapomenout nedá, je tu mnoho zážitků, na které budeme rádi vzpomínat i za x let na třídních srazech.
JŠ: Zjišťuji, že internet ti částečně nahrazuje některé aktivity, které na venkově můžeš provozovat jen těžko či dokonce vůbec ne. Jak dlouho ho máš, k čemu ho hlavně využíváš a kolik častu na něm strávíš?


Internet mám asi sedm let, využívám ho hlavně ke komunikaci s přáteli a jako zdroj informací pro školní i mimoškolní účely. Doba, kterou na internetu strávím, je samozřejmě každý den jiná, některé dny na internetu nejsem vůbec, jiné dny na něm strávím celé - doslova. Ale v průměru bych řekla tři, čtyři hodiny denně.


BK: Čemu se věnuješ či věnovala jsi se kromě školy?


Věnuji se hlavně těm jazykům, ale ne tak, že bych se učila slovíčka, spíše se snažím dívat se na filmy a seriály v originálním znění a číst cizojazyčné knihy. Dále již zmíněná tvorba internetových stránek, pasivně hudba, sport. Také jsem dlouho hrála na klavír a na kytaru, ale na to mi už bohužel nezbývá čas.JŠ: Spolužáci tě charakterizují mj.: " ... 'bedna' na jazyky, nejchytřejší holka na gymplu". Co ty na to?


Jsem taky jenom člověk, takže nemůžu říct, že by mě sebemenší pozitivní reakce na mou osobu nepotěšila. :-) Obzvláště pokud se týká jazyků, protože jazyky mě opravdu hodně baví a věnuji jim dost času, takže o to větší radost z takových reakcí mám. Otázkou ale je, zdali si taková označení opravdu zasloužím.


Barbora Kuchtová, kvarta
Ing. Jiří Školník
duben 2009


© 2008 Created by czekuj.net & webmastering by e2m.cz & Ing. Jiří Školník